MODERNÍ GLADIÁTOŘI

SKI CROSS - JEDNA Z DIVÁCKY NEJATRAKTIVNĚJŠÍCH LYŽAŘSKÝCH DISCIPLÍN NABITÁ ADRENALINEM více o novince

VYZKOUŠEJTE TO NEJNOVĚJŠÍ A NEJLEPŠÍ

Přijeďte za námi do některého z vyhlášených evropských lyžařských středisek a vyzkoušejte si zdarma nejnovější modely lyží Elan. více o novince

Registrace zasílání novinek
Vyplňte svoji emailovou adresu a nechejte si zasílat novinky z webu na email:

Elan prodloužil smlouvu s Matthiasem Mayrem o další dva roky

S potěšením oznamujeme, že Elan podepsal sponzorskou smlouvu s Matthiasem Mayrem, která o další dva roky prodlužuje spolupráci s jedním z nejrespektovanějších rakouských freeridových lyžařů. Mayr je také doktor sportovních věd a filmový producent. Na lyžích Elan začal závodit před deseti lety, kdy se celý jeho život točil jen kolem lyžování. V průběhu let se stále více věnoval natáčení filmů zaznamenávajících jeho lyžařská dobrodružství. Matthias Mayr má výrazný podíl na tom, že nový model Ripstick od Elanu dobývá další a další náročné terény po celém světě.

„Pokud se rozhodnete, že na lyžích zdoláte nejvyšší vrchol východní Sibiře, potřebujete vybavení, na které se můžete spolehnout a tým, který za vámi stojí i v těch nejnebezpečnějších situacích. Elan mě podporoval od samého začátku mé profesionální freeridové kariéry. Naše spolupráce trvá už deset let a já jsem moc rád, že bude pokračovat i nadále. Důvod, proč zůstávám u této značky je kvalita lyží a také to, že když přijedu do firmy Elan, cítím se tam jako doma. V Elanu jsou všichni jedna velká rodina,“ řekl Matthias po podepsání smlouvy.

Matthias Mayr je v oboru freeridového lyžování velmi respektovanou osobností a přednáší na univerzitách po celém světě. Jeho doménou je propojování teorie s osobními praktickými zkušenostmi. Ve své dizertaci dokázal, že hladina adrenalinu v těle extrémních lyžařů při sjezdu je mnohem vyšší než u ostatních adrenalinových sportovců. Mayr se účastnil několika velmi náročných lyžařských expedic. Loni navštívil ostrov Onekotan v severní části Kurilského souostroví v Ochotském moři a se svými přáteli tento ostrov prozkoumal na lyžích. Zážitky z této výpravy zachycuje film Onekotan – Ztracený ostrov. V letošním roce zdolal společně se svým přítelem Matthiasem “Hauni” Haunholderem nejvyšší horou východní Sibiře Gora Pobeda. Na této lyžařské expedici natočili film The White Maze (Bílý labyrint), který bude mít premiéru v říjnu.

Těšíme se na další spolupráci a budeme s nadšením sledovat, jak Matthias zdolává ty nejnáročnější horské terény na světě na lyžích Ripstick. Informace o Mayrových lyžařských aktivitách můžete získat na www.elansports.com.

Poslat známému
obj/7664/fields/image.gif