Elan Ripstick Tour 88 W se stala vítězem World Ski Testu

Vítězem World Ski Testu u dámských skialpových lyží v kategorii 80-88 mm se stala lyže Elan Ripstick Tour 88 W. Lyže se v testu, který proběhl na Mölltalském ledovci, hodnotily z několika hledisek. Manipulace s pásy, dlouhý oblouk, krátký oblouk, klid v jízdě, náročnost chůze a celkový dojem. Tyto ukazatele přinesly jmenovanému modelu celkových 51,2 bodů, což bylo nejvíce z hodnocených 23 modelů. Testovaný model lyží měl délku 163 cm, rádius 15,6 m a šířku pod botou 88 mm. Hmotnost lyží činila 2340 g na jeden pár.

Elan Ripstick Tour 88 W jsou lyže, na které svět skitouringu čekal. Lehké, nadnášející, pevné, silné a všestranné. Jejich pokroková konstrukce umožnila snížit hmotnost na minimum a posunout výkon na maximum, zatímco zůstane uchován hravý pocit během celé cesty. Tato 88 mm široká lyže je velmi lehká a snadno pohyblivá, ale přesto obratně zdatná, což z ní činí opravdovou moderní touringovou lyži.

Freetouringový segment je trendem v alpinismu, kde zůstává zásadní kombinace lehkého vybavení do prašanu, a který zůstává stabilní i za proměnlivých podmínek. Ripstick 88 Tour W mají perfektní šířku, aby se skialpinistka při sjezdech cítila spolehlivě a jsou dostatečně úzké, aby si užila pohodlné a dlouhé výstupy, jednoduše ideální touringové lyže. Při průměrné hmotnosti 1170 g na lyži délky 170 cm bylo docíleno optimální hmotnosti pro dámskou touringovou lyži, aniž by byl snížen její sjezdový výkon a stabilita. Díky pečlivě vymyšlené TECHNOLOGII CARBON BRIDGE je do lyže implementována karbonová tyčinka jako vyztužení pro spojení energie lyže a hladkého pocitu s hravým odrazem. Délka vyztužení je přesně určena pro snížení vibrací a chvění špičky. Snížený tvar boční hrany dává lyži jedinečný vzhled se snížením funkční hmotnosti, zatímco boční hrany po celé délce zvyšují tlak na hranách a kontakt. S freeridovým profilem a tvarem bylo dosaženo perfektní kombinace hmotnosti vzhledem k výkonu pro všechny lyžaře za všech podmínek, na které můžete ve volném terénu narazit.