Porsche Design Elan Amphibio obdržel cenu za design

Model lyží Porsche Design Elan Amphibio obdržel na začátku února ocenění v kategorii Vynikající produktový design v rámci vyhlašování cen německého designu. Elan, který letos slaví 75. výročí od svého založení, se kromě výroby lyží věnuje i výrobě jacht, větrných elektráren a vybavení pro sportovní haly. Elan patří od loňského roku investiční skupině KJK Management, kde je součástí společnosti KJK Sports. Kromě slovinské firmy patří do této společnosti také další akvizice – Tahe Outdoors Group, Leader 96 and Baltik Vairas. Celá sportovní divize KJK má obrat 300 milionů eur a zaměstnává 3000 lidí v šesti evropských zemích.

Členové hodnotící komise ocenili u těchto lyží klasický tvar, který ale představuje špičkový a velmi elegantní výrobek. Jejich decentní tvar s elegantními černými prvky tvoří sofistikovaný lyžařský set, který představuje novou úroveň lyžařského designu. Díky kombinaci dřevěného jádra s karbonem a asymetrickými prvky vznikly velmi příjemné univerzální lyže vybavené oceňovanou technologií Amphibio Truline určené pro náročné lyžaře, kteří očekávají skvělý výkon, styl a funkční design.