Dražba lyží Elan Primože Rogliče

Před několika dny se uskutečnil čtvrtý ročník charitativního plesu, který pořádá Slovinský olympijský výbor, Nadace Leona Štukelja a Nadace Mira Cerara. Ambasadorem letošního ročníku se stal Primož Roglič, který svou sportovní kariéru zahájil jako skokan na lyžích. Skákal samozřejmě na lyžích Elan. Po pádu v roce 2007 na lyžařském můstku Planica se však přeorientoval na silniční cyklistiku, kde jeho sportovní kariéra dosáhla nových vrcholů.

Primože Rogliče známe jako čtyřnásobného vítěze největších třítýdenních cyklistických závodů, prvního Slovince, který vyhrál etapu a žlutý trikot na Tour de France. Na olympijských hrách v Tokiu v roce 2021 získal zlatou medaili v časovce. Třikrát za sebou vyhrál závody Vuelta a España a v roce 2023 se stal prvním slovinským cyklistou, který vyhrál Giro d'Italia.

V rámci charity bylo vydraženo několik jeho osobních předmětů, včetně tří vítězných dresů ze závodů Vuelta a España 2019, 2020 a 2021, cyklistických bot z těchto závodů z ročníku 2022, dresů 8. slovinského cyklistického týmu podepsaných nejlepšími slovinskými cyklisty až po skokanské lyže Elan, se kterými začínal svou sportovní kariéru.

Aukce vynesla rekordních 200 180 eur, což je o 50 000 eur více než loni, kdy se konala pod patronátem Tiny Maze. Získané prostředky jsou určeny na stipendia pro mladé sportovce. Do aukce jsme se zapojili i my ve společnosti Elan. Jak bychom nemohli, když Primož začal svou neuvěřitelnou sportovní kariéru na našich lyžích? Aukce se zúčastnil ředitel divize zimních sportů a viceprezident skupiny Elan Leon Korošec, který dodává: "Lyžování a cyklistika jsou sporty, které jsou blízké srdci mnoha Slovinců. V obou sportech se najdou jedinci, kterým se podařilo dosáhnout světové špičky, ale jen jeden je Primož Roglič, kterému se podařilo dosáhnout světové špičky v obou, velmi odlišných sportovních disciplínách. Vytvořil pozoruhodný sportovní příběh a my ve společnosti Elan jsme hrdí na to, že naše výrobky byly součástí jeho cesty. Proto nás obzvlášť těší, že se lyže, které Primož používal při závodech, vrátily "domů". V našem muzeu budou mít nepochybně zvláštní místo. Jsme rádi, že jsme se na včerejší akci podíleli a přidali svůj příspěvek do mozaiky, čímž jsme získali více než 200 000 eur na podporu mladých nadějných sportovců."