Společnost Elan získala ocenění FDI Slovenia Award pro nejlepší zahraniční investory

Slovinská agentura na podporu investic SPIRT a Ministerstvo hospodářství, cestovního ruchu a sportu Slovinska ocenily nedávno nejlepší zahraniční investory udělením cen FDI Slovenia Awards. Ceny FDI Slovenia Awards se udílely již po osmnácté.  Odborná komise letos do užšího výběru zařadila společnosti, které měly v předchozím roce alespoň desetiprocentní zahraniční vlastnictví, jejichž přidaná hodnota na zaměstnance byla vyšší než slovinský průměr, měly alespoň deset zaměstnanců, hospodařily se ziskem a měly vyrovnané závazky vůči finanční správě. Přímé zahraniční investice (PZI) ve Slovinsku rostly již šestým rokem v řadě, loni meziročně o 8 % na 20,2 miliardy eur. Největšími investory byly loni Rakousko, Lucembursko, Švýcarsko, Chorvatsko a Německo.

Společnost Elan byla oceněna v kategorii "zelená, kreativní a chytrá společnost". Vedle společnosti Elan získal ocenění výrobce karavanů Carthago v kategorii velkých společností, Boxline mezi malými a středními společnostmi a Spar jako společnost, která významně ovlivnila slovinskou ekonomiku. Společnost Elan, která zaměstnává více než 900 lidí, byla popsána jako "firma pečující o životní prostředí, společnost a lidi“. Její tržby se v roce 2022 zvýšily o 40 % na 130 milionů eur, což pro firmu znamenalo nejúspěšnější rok v historii. Hlavním motorem Elanu jsou inovace, snaží se o neustálé zlepšování a jeho cílem je poskytovat svým uživatelům bezkonkurenční zážitek na všech úrovních. Společnost je ze 100 % poháněna elektřinou z obnovitelných zdrojů a snaží se neustále zlepšovat svou ekologickou stopu. Získala také řadu mezinárodních ocenění.