Mise: Triglavský ledovec do Pekingu

Komunikační kampaň „Mise: Triglavský ledovec do Pekingu“, spoluorganizovaná Pivovarem Laško Union, Slovinským olympijským výborem, společností Elan a více než 15 dalšími partnery, byla zakončena v pátek 18. února slavnostním návratem ledovcové vody do svého domova pod Triglav. Mojstrana, kolébka slovinského alpského lyžování a vesnice, která hrála důležitou roli v historii značky a firmy Elan, bude mít nyní rozpuštěný vzorek ledovce TOLI vystavený jako muzejní exponát.

elan-o-udrzitelnosti-slovy-i-ciny-01.jpg
elan-o-udrzitelnosti-slovy-i-ciny-02.jpg

"Zelené lyže"

Jako součást projektového partnerství vyrobil Elan speciální pár lyží Voyager, které otevřely dveře ke komunikaci o udržitelných zásadách společnosti se sloganem: „Pravděpodobně nejzelenější lyže, jaké kdy byly vyrobeny“.

„Zelené lyže“ přidaly nádech akčních sportů k této misi – Ciril na nich sjel z vrcholu střechy elektrárny v Kodani a se svým týmem natočil symbolický sjezd z olympijské sjezdovky v Lillehammeru. Po návratu ze svých cest bude zelený pár lyží Elan Voyager umístěn na stojanu v Alpském lyžařském muzeu Elan v Begunje.

U Elanu není udržitelnost pouhou strategickou směrnicí, je to obchodní filozofie zakořeněná ve vývoji společnosti již od roku 1945. Velmi bohatá historie vývoje a výroby lyží se zakládá u Elanu na neustálých inovacích. S každou novou generací výrobků se firma snaží zároveň o zlepšení v oblasti udržitelnosti svých produktů.

"Fakt, že lyže Elan jsou ručně vyráběné v srdci Alp je pro nás zdrojem hrdosti a privilegií, ale zároveň tvrzením, které bereme naprosto zodpovědně. Příroda je primárním zdrojem inspirace pro lidi, kteří pracují v Elanu, a je důležité, že tuto inspiraci chráníme, neboť ta je motorem inovací, díky kterým jsme tak známí. To platí jak pro formativní stupně našich výrobků, tak pro vztahy, které budujeme se svými zákazníky, obchodními partnery a zaměstnanci. Jsme značkou s globálním dosahem a je naší ambicí a odpovědností se chovat jako ambasador udržitelných hodnot ve společnosti, " říká Melanja Korošec, ředitelka značky Elan, divize zimních sportů Elan.

O Kampani "MISE : TRIGLAVSKÝ LEDOVEC DO PEKINGU" a motivující iniciativě White Peaks

Iniciativa White Peaks vznikla jako partnerství veřejných a soukromých společností pro zvýšení povědomí o šetrném managementu horských biotopů. Tento významný projekt oslovil v rámci osvětové mise více než milion lidí a mobilizoval více než 13 000 Slovinců, aby něco změnili. Ambasadory kampaně jsou prezident Slovinské republiky Borut Pahor a monacký kníže Albert II. Sportovním ambasadorem projektu je Dr. Franci Petek.

Webové stránky kampaně: ledenik.olympic.si