Revoluční řada lyží PRIMETIME

Elan, který již téměř 80 let 100% ručně vyrábí lyže ve slovinských Alpách, představuje revoluční řadu lyží Primetime, novou a vzrušující kolekci, která má za cíl probudit v lidech nadšení pro lyžování na sjezdovkách. Kolekce osmi modelů zahrnuje čtyři modely pro muže a čtyři pro ženy, které kombinují svěží a mladistvou filozofii designu s nejmodernější carvingovou technologií pro nejlepší zážitek na svahu pro všechny lyžaře

Nová úroveň lyžování na upravených sjezdovkách

"Elan vynalezl carvingové lyžování a díky tomuto dědictví jsme cítili, že je čas posunout kategorii carvingových lyží na zcela novou úroveň a vrátit lyžování na upravených sjezdovkách zábavu a přitažlivost," řekl David Primožič, produktový manažer Elanu.

Lyže Primetime, inspirované radostí ze sjíždění krásných upravených sjezdovek, přinášejí lyžařům nové vzrušení a zážitky. Společnost Elan chápe, že existují různé typy lyžařů, kteří si užívají jízdu na upravených sjezdovkách; někteří mají rádi rychlost, jiní si užívají carving v krátkých obloucích a někteří prostě rádi jezdí celý den. Rodina Primetime má lyže pro každého.

Řada Primetime je navržena tak, aby každému lyžaři poskytla přirozenější kontrolu v oblouku bez ohledu na jeho lyžařské schopnosti. Toho je dosaženo technologií PowerMatch podpořenou asymetrickým profilem Elan Amphibio, která přizpůsobuje množství materiálu v lyži potřebám lyžaře, aby došlo k optimálnímu přenosu energie z lyžaře na sníh.

Technologie PowerMatch zajišťuje ještě větší přesnost v místech, kde je jí nejvíce zapotřebí, pro kontrolovanou ovladatelnost na upravených tratích různého typu. Specifické rozložení materiálů zvyšuje výkonnost přiznané levé a pravé lyže pro vynikající kontrolu nad hranami a mimořádné jízdní vlastnosti.

Inspirovat lyžaře, aby trávili více času v přírodě

“Nejdůležitějším aspektem strategie společnosti Elan je inspirovat lyžaře, aby trávili více času v přírodě, říká Primožič. “Ukázalo se, že v kategorii lyží na upravený povrch je zřetelný nedostatek nadšení a inovací, a proto společnost Elan navrhla řadu lyží, které vytvářejí nezapomenutelné okamžiky a umožňují bezkonkurenční carvingové zážitky na sjezdovkách. Řada Primetime nabízí model vhodný pro každou úroveň intenzity a zkušeností s lyžováním, takže tyto lyže jsou ideální volbou pro skupiny lyžařů, kteří si užívají skvělé dny na svazích v dobré společnosti.”

Technologie PowerMatch je podpořena dřevěným jádrem s dvojí hustotou Dual Density, které využívá silnější profil a pevnější materiály podél vnitřní hrany lyže pro zvýšení pevnosti, stability, přilnavosti hran a reakčnosti, zatímco vnější hrana má tenčí profil a využívá lehčí materiály pro intuitivní ovladatelnost, nižší hmotnost a hladkou jízdu.

Řada Primetime je navíc vybavena vyztužením DualTi pro vynikající ovladatelnost hran, pevnost a odraz, technologií bočnic Racing pro přímý přenos sil a samozřejmě profilem Amphibio, který spojuje profil rocker na vnějších hranách pro snadné oblouky a profil camber na vnitřních hranách pro vynikající přilnavost hran.

Inspirováno různými oblastmi sportu, módy a krásy

Inovativní 3D design lyží Primetime je inspirován základní technologií uvnitř lyže. Jednobarevné, svěží barevné schéma prochází všemi modely lyží Primetime a je inspirováno různými oblastmi sportu, módy a krásy. Navzdory společnému základu v podobě technologie PowerMatch nabízejí jednotlivé modely řady Elan Primetime odlišné a speciálně upravené technologické vlastnosti pro co nejlepší přizpůsobení každému typu lyžaře na sjezdovce.

Stejně jako všechny lyže Elan je i nová řada Primetime vyráběna ručně v srdci slovinských Alp za použití 100% energie z obnovitelných zdrojů, částečně z vlastní solární elektrárny společnosti, což podstatně snižuje dopad na životní prostředí. Všechny materiály použité k výrobě lyží pocházejí z okolí 400 kilometrů od továrny.

Lyže řady Primetime letos získaly několik prestižních ocenění. Největší dojem na porotu udělaly lyže Primetime 55 a jejich dámský protějšek Primetime N°5. Lyže Primetime 55 byly oceněny organizátory největšího sportovního veletrhu v Mnichově, kde získaly cenu ISPO. Stejný model získal také prestižní ocenění Red Dot Design Award. Lyže Primetime 55 a Primetime N°5 získaly rovněž ocenění Plus X Award za inovace, vysokou kvalitu, design, funkčnost a ergonomii.

Světovou premiéru lyží Primetime můžete zhlédnout zde.