Elan získal přes 65 ocenění za kolekci lyží 2022/23

Elan - výrobce prvotřídních lyží, které se již téměř 80 let 100% ručně vyrábějí ve slovinských Alpách, získal za svou kolekci lyží 2022/23 více než 65 ocenění z celého světa. V průběhu téměř 80 let Elan pokračoval v potvrzování své dobře zavedené pověsti inovátora tím, že představoval nespočet vylepšení v lyžařském vybavení, které pomohly transformovat lyžařský sport a zároveň potěšily uživatele po celém světě. Během této doby získal Elan mnoho ocenění od celosvětově uznávaných institucí za technologickou dokonalost a vizuální přitažlivost. Ani letos tomu není jinak, protože kolekce lyží 2022/23 získala více než 65 ocenění z celého světa.

Prestižní ocenění Red Dot Award

Mezi letošní ocenění patří prestižní ocenění Red Dot Award udělované za mimořádný výkon v oblasti designu. Elan ho získal za lyže Ripstick Tour 104, lehké lyže vyvinuté ve spolupráci s lyžařskou legendou Glenem Plakem. Produkt byl navržen tak, aby vyhovoval potřebám rychle rostoucího touringového trhu a zaměřuje se na funkční efektivitu při výstupu a nekompromisní sjezdový výkon. Je to již třináctá cena Red Dot Award pro Elan. Kromě toho byly lyže Ripstick Tour 104 nedávno oceněny na Slovinských cenách za design za výrazný průlom v oblasti designu a další ocenění získaly také při Design Month, akci zaměřené na propagaci slovinského designu u veřejnosti.

Skládací lyže VOYAGER

VOYAGER - revoluční, první skládací all-mountain lyže na světě, získaly cenu Red Dot 'Best of the Best', Plus X, ISPO Gold v kategorii sportovního vybavení, cenu za produktový design Big See a v neposlední řadě Gold Innovation Award od Slovinské obchodní a průmyslové komory.

„Ocenění jsou potvrzením inovací našich produktů, ale jsou také uznáním naší práce a našeho způsobu myšlení zaměřeného na lyžaře. Nesmírně mě těší, že se nám daří znovu a znovu vytvářet inovace, které získávají důvěru a nadšení uživatelů, ale přesvědčí také odborníky z různých oborů,“ uvedla Melanja Korošec, Brand Director společnosti Elan.

Ocenění dalších produktů

Chválu a uznání za vynikající výkon a jízdní vlastnosti v četných lyžařských testech organizovaných lyžařskými médii, magazíny a dalšími organizacemi získaly lyže řady Elan Wingman, Ripstick Black Edition, Ripstick, Amphibio, Ace a Wildcat.

Již historicky má Elan od svých skromných začátků v roce 1945 udržitelnost v krvi. S cílem jejího zvýšení převzal Elan holistický přístup k vývoji lyží, který splňuje potřeby lyžařů a zároveň respektuje planetu. V letošním roce byla oddanost společnosti Elan udržitelnému rozvoji oceněna certifikací Green Star od Slovinské asociace pro udržitelné hospodářství CER. "Neustále se díváme na všechny faktory našeho provozu a přizpůsobujeme je novým ekologickým a sociálním cílům. Naše vášeň pro lyžování a hory je nezastavitelná a pomáhá nám zachovat to, co milujeme, pro generace, které přijdou po nás,“ dodává Melanja Korošec.

Elitní organizace Superbrands Slovenia

Již několik po sobě jdoucích let je Elan členem elitní organizace Superbrands Slovenia. Superbrands je největší světová nezávislá organizace pro hodnocení značek se zastoupením v 90 zemích po celém světě. Nejlepší značky jsou vybírány na základě spotřebitelského průzkumu a přísného hodnocení expertními panely v oblasti brandingu, médií a obchodu. Členství v Superbrands je pouze na pozvání a otevřené jen vybraným značkám v každém odvětví.

Elan je uznáván jako značka s pověstí globálního inovátora, který ručně vyrábí své produkty v srdci slovinských Alp, a jako značka představující tradici, kvalitu, důvěru a citovou vazbu.