Skvělá skicrossová sezóna pro sportovce z Elanu

Skvělá skicrossová sezóna pro sportovce z Elanu

Sezóna Světového poháru ve skicrossu, která čítala 16 závodů na 10 místech po celém světě, dospěla do svého závěru. Ten představovaly o uplynulém víkendu dva závody ve švédském Idre Fjäll. Jak po celý průběh sezóny, tak i v závěrečných závodech se dařilo sportovcům na lyžích Elan. Brittany Phelan získala v pátek 1. místo a v sobotu 3. místo, Simone Deromedis v sobotu vybojoval 2. místo. Zazářil také Erik Mobärg, který na domácí půdě obsadil 3. místo.

Během celé sezóny 2023/24 podávali skicrossaři v barvách Elan mimořádné výkony. Třináctkrát se jim podařilo vyhrát, osmkrát obsadili stříbrnou příčku a devětkrát získali třetí místo. Letošní sezóna byla mimořádná i pro rodinu Schmidtovu. Jared zvítězil třikrát za sebou a do historie se zapsal také při závodech v Arose, kdy spolu se sestrou Hannah stanuli oba ve stejný den na stupních vítězů, což se ve skicrossu podařilo teprve prvním sourozencům! Přestože Hannah kvůli zranění vynechala poslední závody, dokončila sezónu celkově na 4. místě.


 


Své první vítězství ve Světovém poháru oslavil v Alleghe Erik Mobärg, svůj úspěch zopakoval i v Reiteralmu. Sezónu zakončil na celkovém pátém místě. Brittany Phelan také poprvé okusila vítězství a triumfovala na závodech v Reiteralmu. S 8 umístěními na stupních vítězů v průběhu sezony si zajistila 3. místo v celkovém pořadí Světového poháru. Závody v Reiteralmu byly pro naše sportovce plné nezapomenutelných okamžiků. Své první umístění na stupních vítězů zde třetím místem získal Melvin Tchiknavorian.

Blaž Lazar, vedoucí závodního oddělení společnosti Elan, výsledky komentuje: "Jsem nadšený, když mohu reflektovat vynikající výkony a pozoruhodné úspěchy sezóny 2023/24. Všichni jsme se dočkali. Naši sportovci předvedli své dovednosti, odhodlání a vášeň a zanechali nesmazatelnou stopu na svazích i v našich srdcích. V průběhu sezóny jsme slavili vítězství, pódiová umístění a historické okamžiky, které upevnily odkaz našeho týmu ve světě skicrossu. Každý úspěch byl důkazem neochvějného odhodlání a talentu našich výjimečných sportovců. Plně věřím, že společně budeme i v příští sezóně dosahovat úspěchů a budeme připraveni zdolávat nové výzvy. Díky těmto vynikajícím výsledkům jsem hrdý na to, že mohu i nadále podporovat nejlepší sportovce ve skicrossu. Děkuji také všem servismanům a trenérům za úžasnou práci v průběhu celé sezóny“.