Dvě medaile pro skicrossový tým Elan

Vrcholem skicrossové sezóny Elan 2022/23 je mistrovství světa, které se koná v Gruzii. Skicrossaři závodili o medaile od 24. do 26. února na trati Small Caucasus v Bakuriani. Po třech dnech silného větru, špatných podmínek na trati a velmi dlouhém čekání přinesla konečně neděle 26. února modré nebe, pouze lehčí vítr a dvě medaile pro skicrossový tým Elan – zlatou a bronzovou.

Vzrušující finále - několik problémů na startu, ale vysoká rychlost v klopenkách umožnily 22letému Italovi Simone Deromedisovi ujet ostatním. Simone, který dosud nevyhrál žádný ze závodů Světového poháru, získal první vítězství a stal se novým světovým šampionem ve skicrossu. Jednalo se také o jeho první závod po zotavení ze zranění klíční kosti. Třetí místo uhájil skvělým výkonem švédský závodník Erik Mobärg.

5 závodníků v TOP 10

Skicrossaři Elan opět ukázali skvělé výkony a prokázali silnou vůli a víru v ty nejlepší výrobky – lyže Elan. Během nedělních závodů se na startu objevilo 12 skicrossařů Elan. 5 z nich skončilo mezi nejlepší desítkou.

Na průběh závodu se můžete podívat zde.