Vytváříme lyže s lidmi, kteří inspirují: Justine Hutteau

Kolekce lyží "We Create"

Elan, 100% ručně vyráběné lyže vyráběné ve slovinských Alpách, slaví 19 let Elan W Studia, které se věnuje tvorbě lyží pro ženy. W Studio je pyšné, že může představit kolekci lyží “We Create”, která je speciální edicí lyží vyráběných ve spolupráci s lidmi, kteří inspirují a která odráží osobnosti, inovace a týmovou práci žen, lyžařek. W Studio se zavázalo k tvorbě a inovování výrobků, které umožní ženám lyžařkám dostat ze dní strávených na svahu maximum.

Projekt pro výjimečné ženy

Lyže We Create, které jsou vyráběné s lidmi, kteří inspirují, je roční projekt, kam Elan zve výjimečné ženy, aby vyjádřily svou kreativitu a inspirovali svým poselstvím. Letos Elan vypráví spolu s úspěšnou mladou podnikatelkou Justine Hutteau příběh nejvíce ekologických lyží, které kdy v Elanu byly vyrobeny.

Justine Hutteau je podle magazínu Forbes jednou z osob s největším vlivem ve Francii, která inspiruje lidi po celém světě se svou ekologicky odpovědnou značkou Respire. Začala v roce 2018 crowdfundingovou kampaní, která by zafinancovala prvních 300 lahviček jejího deodorantu, o dva roky později měl Respire prodaných více než 2 miliony produktů. Justin a Respire se věnují přírodní, veganské a ekologicky odpovědné hygienické péči s mottem “Vaše tělo je zázrak.” Inspiraci pro růst jejího byznysu můžeme najít v osobní vášni pro sporty, zvláště trailový běh.

“Udržitelnost pro mě znamená mít na paměti, že máme vliv na planetu Zemi a přebíráme zodpovědnost za naše vlastní činy,” říká Justine Hutteau k udržitelnosti.

WILDCAT 82 X JUSTINE HUTTEAU

Příběh lyží nejvíce ohleduplných k životnímu prostředí, které kdy byly vyrobeny v Elanu: WILDCAT 82 X JUSTINE HUTTEAU. Nové lyže Wildcat 82 x Justine Hutteau jsou vyrobeny s myšlenkou na udržitelný přístup, která znamená pro Elan výzvu vyvinout nové, inovativní řešení pro výrobu vysoce výkonných lyží z ekologických materiálů.

Lyže Wildcat 82 disponují konstrukčními a designovými prvky pro ještě zodpovědnější výrobu lyží. Digitální grafický potisk je průhledný, s menším plýtváním barvy a bez použití těkavých organických látek, který dovoluje zákazníkům vidět dřevěné jádro, které pochází z ověřeného a udržitelného lesního hospodářství. Barevné boční hrany jsou vyrobeny ze zbytkového materiálu pro bočnice a lehkých výplní z recyklovaných PET lahví. Výsledkem těchto speciálních inovací je výrobek spojující filozofii obou značek - Elan a Respire – zodpovědných vůči životnímu prostředí a usilující o bezodpadovou budoucnost.

Každý kus vybavení nesoucí název Elan je zároveň zárukou trvalé kvality a udržitelného přístupu. Být udržitelný s přírodou je hluboce zakořeněná hodnota a zodpovědnost, která utváří obchodní étos a řídí její výrobní metody od začátku.

Jediný globální výrobce lyží, který 100 % využívá zelenou energii

Dnes je Elan jediným globálním výrobcem lyží, který 100 % využívá zelenou energii, a může tvrdit, že všechny produkty jsou navrženy, zkonstruovány, testovány a ručně vyrobeny na jednom místě ve slovinských Alpách, s důrazem na udržitelnost dodavatelského řetězce – 99 % surovin používaných na výrobu lyží pochází z Evropské unie, z nichž přibližně 70 % pochází z oblasti do 400 km od továrny Elan.

Chceme nejen vyrábět lyže budoucnosti, ale také vytvářet budoucnost lyžování a zároveň chránit svět, kterého si tak vážíme. Elan znovu a znovu inspiruje lyžaře na celém světě k objevování svých skvělých dní venku na horách. Když se lyžařský životní styl potká s přáteli a rodinou, je to Always Good Times. A to je podstata lyžování, podstata Elanu. Nezapomeňte sledovat @elanskis a připojit se k nám tuto zimu pro Always Good Times.