V Zell am See-Kaprun si zimu užijí všichni

Aktivní lyžařskou dovolenou můžete zažít v Zell am See-Kaprun. Díky Ski ALPIN CARD je pro lyžaře připraveno 408 km sjezdovek, na své si zde přijdou ale také příznivci freeridu, skitouringu, běžkování nebo túr se sněžnicemi či pěšky. Freeridisté ocení kromě prachového sněhu také pět vyznačených tratí. Freeride Info Base a Info Pointy na začátku trati poskytují důležité informace k bezpečnosti a lavinové situaci. Freeridové workshopy se konají každé pondělí. Pro freestylery jsou připraveny tři snowparky a jedna z nejdelších funslope v Evropě o délce 1,3 km.

Podpora skialpinismu a turismu

Skialpinistům a turistům na sněžnicích je vyhrazen Ronachkopf v části obce Thumersbach. Další trati jsou vyznačené na Kitzsteinhornu a Maiskogelu. Túru s průvodcem je možné absolvovat na vrchol Tristkogel. Pro běžkaře začátečníky i zkušené sportovce je připraveno 107 km upravených stop včetně výškové trati na ledovci v nadmořské výšce 3 000 m n. m. Běžkování je možné si užít i po setmění, k dispozici jsou tři noční stopy.

Pro začátek sezóny je připraveno 4.-6. 11. velké testování s Freeride Film Festivalem, zahájení skitouringové sezóny se koná 18.-20. listopadu v rámci skitouringového Testivalu. Z freeridových akcí je potřeba zmínit Freeride Glacier Camp a X Over Ride na začátku dubna, kde změří své síly ti nejlepší freeridisté. Průvodcem po vaší aktivní zimní dovolené bude bezplatná aplikace Zell am See-Kaprun App poskytující aktualizované informace o lyžařské oblasti, skialpových i freeridových trasách, zimních cestách, běžkařských tratích ale i počasí či akcích, které se v oblasti konají. Všechny další informace najdete zde www.zellamsee-kaprun.com/cs