Dokonalá dovolená  v Korutanech

Nezáleží na tom, zda jste začátečníci nebo zkušení lyžaři - pokud se rozhodnete lyžovat v Korutanech, přijdete si zde opravdu na své. 31 lyžařských středisek v Korutanech a Východním Tyrolsku s více než 800 kilometry zasněžených a dobře upravených sjezdovek vám zaručí velkou rozmanitost. To vše navíc s jediným skipasem s názvem „TopSkiPass“, ke kterému můžete zakoupit regionální skipasy s mnoha atraktivními službami v ceně a možnostmi slev.

K dokonalé dovolené na jižní straně rakouských Alp přispívá také fakt, že se jedná o oblast s nejvydatnějším slunečním svitem, jehož je zde o 100 hodin více než v destinacích na sever od hlavního alpského hřebene. Dobrým doplňkem ke slunci a lyžování je také zimní welllness, jež si můžete vychutnat v několika termálních lázních. V zimní sezóně 2022/2023 bude opět k dispozici zimní výletní karta Kärnten Card, jejíž součástí jsou známé cíle jako například lanovky, termály a další zajímavé atrakce.  Všechny další informace najdete zde www.korutany.com

Možnosti běžkování

Běžecké trasy v Korutanech jsou rozprostřené po celé zemi v různých výškových polohách a nabízejí optimální podmínky pro začátečníky i pokročilé, ať už zvolíte Národní park Vysoké Taury, Weissensee, Bad Kleinkirchheim, Rosental nebo Katschberg. Vlastní běžecká centra se nachází ve sportovním areálu Villacher Alpenarena, v místě St. Jakob in Rosental, u Pressegger See v Nassfeldu a u jezera Pirkdorfer See.

Co dělat po setmění

Když se v Korutanech setmí, na své si přijdou i podnikavé „noční sovy“. Třeba během nočního lyžování (např. v Bad Kleinkirchheimu a Nassfeldu) nebo skialpinismu s čelovkou ve středisku Dreiländereck. Na mnoha místech se navíc pořádají túry se sněžnicemi při úplňku (např. Dobratsch) nebo noční sáňkování (např. na Katschbergu, Turrachu). Zcela nové dojmy čekají při „noci hvězd“, lezení na ledu při umělém osvětlení v Heiligenblutu nebo úplňkové proceduře v KärntenTherme ve Villachu.

Nockbergský trail spojuje 5 lyžařských oblastí

Zajímavou nabídkou zimní sezóny v Korutanech je nockbergský trail, který spojuje pět lyžařských oblastí Katschberg, Innerkrems, Turrach, Falkert a Bad Kleinkirchheim/St. Oswald. Hodí se pro pohodové příznivce skialpinismu, kteří už mají dostatek zkušeností a dobrou kondici, ale nechtějí mít na trailu vysokohorské úseky. Na každou etapu si naplánujte až šest hodin chůze. Protože jsou zde částečně k dispozici vleky a lanovky, můžete na každé etapě ušetřit několik výškových metrů. Zvláštností je také, že na nockbergském trailu na rozdíl od jiných vícedenních skialpových túr nenocujete na matracích na zemi, ale v kvalitních hotelech.

Největší přírodní kluziště v Evropě

Povrch některých korutanských jezer v zimě zamrzne a stane se z nich zrcadlově hladké kluziště pod širým nebem, na kterém se to hemží bruslaři, hráči hokeje a metané. V nejjižnější rakouské spolkové zemi se také nachází největší zamrzlá plocha s přírodním ledem v Evropě – jezero Weissensee. Od 21. 1. do 4. 2. 2023 se zde koná holandský závod okruh 11 měst s královskou disciplínou – závod na 200 km.