Na Rittisbergu se pohodlně svezete novou lanovkou

Na Rittisbergu se staví nová kombinovaná lanovka, která nahradí stávající čtyřsedačku. „TMX 6-10 Rittisberg“ bude uvedena do provozu pravděpodobně 8. prosince, kdy se zároveň zahájí nová lyžařská sezóna. Stavba nové lanovky přijde na 8 milionů eur a přichází v roce 50. výročí provozu Rittisbergu. Díky kombinaci sedaček a gondol se zvýší komfort a množství přepravovaných lidí, lanovku budou moci nově využívat nejen lyžaři, ale i pěší či běžkaři. Usnadní se také přeprava sáněk pro noční sáňkování. A díky nové lanovce se rovněž rozšíří nabídka letních aktivit nejen pro rodiny s dětmi.

V Galtesbergu spustí na začátku sezóny novou lanovku

Galsterberg  připravil pro sezónu 2022/23 novou kabinovou lanovku. Ta nahradí tzv. skupinovou, která ve středisku byla v provozu již 30 let. Investice do stavby nové lanovky činí 11 milionů eur. Desetimístné gondoly přepraví lyžaře do horní stanice lanovky za 6,5 minuty. Přepravní kapacita bude v zahajovací fázi provozu 1 200 lidí za hodinu, později až 1 800 lidí. Stará lanovka byla rozmontována a přepravena lodní dopravou na Aljašku. Zde bude znovu postavena a připravena pro lyžaře ve středisku Eaglecrest-Juneau.

Rittisberg nabídne novou běžkařskou trať

V souvislosti se stavbou nové kombinované lanovky se v Ramsau rozšíří také nabídka běžeckých tratí. Od nové zimní sezóny bude v provozu nová výšková trať kolem Rittisbergu, na kterou se běžkaři dostanou právě z horní stanice nové lanovky. Trať o délce 5,5 km nabídne jedinečné výhledy na jižní stranu Dachsteinského masivu. Podél trati povede také cesta pro pěší či turisty se sněžnicemi. Všechny další informace najdete zde www.schladming-dachstein.at