Průvodce výběrem lyží Elan z kolekce 2022 / 2023

Lyže Elan se vyrábějí a vyvíjejí už více než 75 let pod slovinskými Alpami a nesou na sobě nápis "Handcrafted in the Slovenian Alps". Desítky let neustálého zvyšování úrovně v oblasti designu, materiálů i kvality zpracování momentálně vrcholí v kolekci pro sezónu 2022 / 2023. Poznejte ty nejlepší modely lyží Elan.

All Mountain – pro lyžaře a lyžařky, kteří si chtějí užívat jízdu za jakýchkoliv podmínek.

Voyager

Nemusíte pořizovat střešní box, ani skládat sedadla v autě. Vlastně můžete na lyže vyrazit třeba letadlem. Elan Voyager jsou první allmountain lyže na světě, které složíte do pevné brašny kratší než 1 m. Přitom ale právě tyto lyže poskytují na svahu maximální zážitek bez jakýchkoliv kompromisů.

Umožňuje to technologie Connect – čtyřosý mechanismus, který lyži spojí a vyztuží ještě skládacím pantem. Díky profilu Elan Amphibio, laminovanému dřevěnému jádru a bočním hranám RST jsou lyže hbité, skvěle drží a jednoduše se na nich lyžuje v každém terénu. Modely Voyager jsou určeny mužům i ženám.

Amphibio

S All Mountain lyžemi Amphibio jezdíte vždy naplno - bez ohledu na terén. Dodají vám potřebné sebevědomí i jistotu na sjezdovkách, ale i při jízdě lesem. Profil Amphibio Truline využívá asymetrický design a strategické rozložení materiálu přes hrany lyží. Díky tomu získáte maximální stabilitu v oblouku a díky odebrání materiálu na vnější hraně usnadňují lyže započetí a provedení oblouku a odpouští chyby. Můžete si vybrat z několika modelů podle poloměru a úrovně zkušeností.

Wingman

Univerzálky Elan Wingman vám dodají sebevědomí ke zkoumání každého terénu díky své robustní konstrukci a šířce. Hodí se pro lyžaře začínající i pokročilé. Umožňují plynulou jízdu za všech podmínek v lyžařském středisku i mimo něj.

Element

Na lyžích Element budete sekat perfektně vykrojené oblouky a váš pocit z carvování bude povznášející, i kdyby vaše technika nebyla dokonalá. Lyže Element dělají z dobrých lyžařů ještě lepší. Jsou tolerantnější k chybám a pomáhají dostat vás do stabilního postavení v oblouku.

Pomáhá tomu především technologie Groove zaručující lepší rovnováhu a kontrolu. Plášť Power Shell pak dodává stabilitu při vyšších rychlostech, což z těchto lyží dělá vynikající volbu pro lyžaře všech úrovní. Profil parabolický rocker usnadňuje nasazení oblouku a umožňuje rychlé pokroky.

Dámské lyže All Mountain

Insomnia

Na lyžích Insomnia budete vykrajovat perfektní a sebevědomé oblouky za všech podmínek a poradíte si i s horším terénem a nahromaděným sněhem. Tato rodina All Mountain lyží povzbudí vaše sebevědomí pro zvládnutí svahů s přesností a precizností.

Wildcat

Lyže Wildcat, které vytvořil tým ženských sportovkyň z Elan W Studia pro maximální univerzálnost.Pro lyžařky, které rády střídají terén a podmínky na sjezdovce i mimo ni.

Jak lyže Insomnia, tak modely Wildcat využívají technologii Amphibio Truline W s nejvyspělejší dámskou asymetrickou konstrukcí lyží na trhu, kterou vyvinulo a testovalo dámské Elan W studio.

Hlavními výhodami jsou:

  • tenčí a hbitější profil,
  • konstrukční materiály strategicky umístěné po celé délce vnitřní hrany, což lyži dodá větší stabilitu,
  • odebrání materiálu na vnější hraně (pro rychlé a hladké provedení každého oblouku).

Kategorie Race pro ty, kteří chtějí výsledky

Pánské modely Ace a dámské lyže Ace W

Kolekce Elan Ace čerpá z designu lyží pro světový pohár a je určena těm nejnáročnějším lyžařům, těm nejlepším na svahu. Těm, co chtějí to nejlepší vybavení. Tyto lyže vznikly spoluprací s olympijskými medailisty Kelsey Serwa, Brittany Phelan a Brady Leman, s vítězem Světového poháru ve skicrossu Kevinem Drurym a s dalšími profesionály.

Technologie Ace Arrow poskytuje ideální kombinaci přilnavosti hran a rychlosti Lyže Ace se dostanou na hranu rychle a drží se houževnatě dokonce i na nejtvrdším zmrzlém sněhu a při nejvyšších rychlostech. Perfektní stabilita umožňuje přesné ovládání a speciální systém PowerRebound zajišťuje hladkou a stabilní jízdu i na nerovném povrchu. V nabídce najdete obřačky i slalomky. Dámskou variantou jsou závodní lyže Ace W.

Kolekce pro děti i rodiče

Pokud máte doma malé závodníky, není nic lepšího, než jim umožnit rozvíjet svůj talent a radost z lyžování. Pořiďte svým dětem stejné prvotřídní vybavení, jaké máte vy - s juniorskými lyžemi RC Ace, RC Magic nebo Jett.

World cup

Řada závodních lyží World Cup Race představuje jeden z důležitých pilířů značky Elan. Poskytují nejvyšší možnou úroveň lyžařského výkonu, kterou na trhu najdete. Ať už hledáte lyže na skicross, slalom nebo obřačky. Boční stěny RST, dřevěné jádro Response Frame v kombinaci s dvojitým titanalem dovolují závodění s maximální kontrolou nad lyží i při super vysokých rychlostech.

Kategorie Freeride pro ty, kteří objevují své hranice v terénu

Ripstick a Ripstick Black Edition

Nejmodernější karbonová konstrukce, bezkonkurenční stabilita a prémiový design. Lyže Ripstick povyšují freeridovou univerzálnost na novou úroveň. Technologie Amphibio Carbon Line s asymetrickým designem a lehká konstrukce zajišťují perfektní rovnováhu.

Strategické rozmístění karbonového vyztužení přes vnitřní hranu umožňuje přenést větší sílu do oblouku. Karbonové vložky v dřevěném jádru zase snižují hmotnost a zvyšují celkovou stabilitu. Výsledkem jsou extrémně lehké a pohyblivé lyže umožňující hladkou jízdu. Dámskou variantou jsou lyže Ripstick W a Ripstick Black Edition W.

Kategorie Dětské lyže pro malé milovníky sněhu

U-Flex

Učte své děti správné návyky a držení těla už od mala. Na lyžích U-Flex si budou užívat pouze bezstarostnou zábavu, protože technologie U-Flex poskytuje optimální pružnost a usnadňuje dětem pohyb na lyžích.

Lyže pro starší děti

Mezi modely Elan najdete varianty dospělých modelů i modelů pro dětské a juniorské lyžaře. Modely z kategorie Tweener, All Mountain, Freeride i Freestyle umožní malým lyžařům užívat si za všech podmínek a zlepšovat se ve všech stylech lyžování.

Pořád se v modelech nevyznáte? Pomůžeme vám vybrat online

Vyberte si lyže s pomocí Elan Ski Selectoru neboli voliče lyží Elan. Stačí odpovědět na základní otázky (například typ terénu, úroveň lyžaře, výška) a automaticky vám vypadnou modely, které jsou pro vás nejvhodnější. Vybereme i správnou délku podle vaší výšky. Kromě ideálního modelu nabídneme i pár alternativ, takže si 100% vyberete.