Udržitelnosti si cení i ve Schladmingu

Udržitelnost je tématem také v turistickém ruchu, kde se projevuje například v konceptech dopravy, mobility v místě, optimalizace energií či certifikace ubytovacích zařízení. Od ledna 2023 je například pro české návštěvníky připraveno přímé autobusové spojení z Prahy, přes Písek a České Budějovice do regionu Schladming. Iniciátorem dopravy je cestovní kancelář Čedok.

Pro skandinávské hosty připravila společnost Snälltåget od Vánoc 2022 do března 2023 přímé vlakové spojení z Malmö přes Kodaň do Schladmingu. Přímý vlak odjíždí vždy v pátek, zpátky se vrací v sobotu. V rámci regionu se posiluje autobusová doprava, skibusy a nasazeny jsou již i první elektrobusy. Více se dozvíte na www.schladming-dachstein.at

Hotely s rakouskou certifikací na ochranu životního prostředí

V regionu Schladming-Dachstein je aktuálně osm hotelů s rakouskou certifikací na ochranu životního prostředí. Celkem se jedná asi o tisíc lůžek a v procesu certifikace je dalších šest. V každém hotelu mají speciálně vyškolené zaměstnance, hotely disponují inovativním řešením při získávání tepla či získávání regionálních potravin.