Elan představuje řadu lyží Element s revoluční technologií Groove

Už více než 70 let je Elan, jako žádná jiná firma, symbolem tradice a inovace ve výrobě lyží. Již 70 let vyrábí tato slovinská značka lyže ve své továrně uprostřed Julských Alp. Tradičně patří firma Elan také k vystavovatelům na veletrhu ISPO v Mnichově. I letos zde slovinská firma představila vysoce inovativní kolekci s několika novinkami.

Zcela podle firemního motta „Always Good Times“ představili specialisté na výrobu lyží ze slovinského Begunje paletu lyží, které poskytnou  každé lyžařce i lyžaři radost ze sportu a umožní jim prožít pěkný čas na horách. Úroveň lyžaře zde nehraje žádnou roli. Hlavními lákadly kolekce jsou kromě revoluční řady Element, která má začátečníkům ulehčit lyžování, také rozšířená dámská kolekce z W-Studia, kolekce lyží s karbonem Black Edition a skládací lyže Ibex Tactix.


ELEMENT – maximální kontrola díky technologii Groove

 Nová kolekce lyží Element je speciální řada univerzálních lyží, která je perfektně vyladěna na potřeby ambiciózních začátečníků. Při vývoji těchto nových modelů měli výrobci na mysli především motto „Always Good Times“. Lyžování na těchto lyžích má začátečníkům dát přesně to, co slibuje tento slogan: užít si zábavu na lyžích! Toho je docíleno pomocí nové technologie Groove, která se postará o zlepšenou kontrolu a rovnováhu. Najít správnou pozici na lyžích, může být u začátečníků častým problémem. Správné vyvážení přední a zadní části těla je základem pro dělání pokroků u začínajících lyžařských es. Moc nebo málo rozhodne o úspěchu či frustraci během procesu učení. Proto je velice důležité, ulehčit začínajícím lyžařů jejich postavení při klouzání po sjezdovce. Technologie Groove využívá parabolického rockeru pro snadnější vedení oblouku. „Energizery“ ve tvaru prohlubní na šířku lyže poskytují homogenní flexi, která odpouští chyby a umožní lyžaři zaujmout centrální pozici nad lyžemi. Frustrace z prvních dní na lyžích je pryč. Přesto není kolekce lyží Element určena jen začátečníkům. Díky konstrukci Power Shell jsou lyže dostatečně silné na to, aby si jízdu na nich užili i zkušení lyžaři, kteří mohou rovněž profitovat z použité technologie Groove. Celkem Elan prezentoval na veletrhu ISPO čtyři modely lyží Element – dva dámské, dva pánské.

Element modrý, zelený, oranžový a bílý se nabízí v pěti různých délkách. Další informace naleznete v katalogu.


ALL ABOUT YOU – 15 let Elan W-Studia

 V sezóně 2018/19 slaví Elan W-Studio 15let své existence. Během této doby neopustil brány továrny žádný dámský model, aniž by ho neschválil kolektiv žen z tohoto studia, který vede Melanja Šober, vedoucí oddělení vývoje produktů. Toto studio představuje jedinečnou instituci v lyžařském průmyslu, která se již 15 let zaměřuje na potřeby nadšených lyžařek. Na konto vášnivých členek W-Studia jde mnoho inovací, jako je např. Technologie Slip Shape, ze které profituje extrémně lehká řada lyží Delight, nebo dřevěné jádro Tubelight, které se používá například u freeridových modelů řady Ripstick. Ale nejen na funkci produktů se zaměřují dámy z W-Studia, také vzhled  lyží je důležitý. Nejlepším příkladem pro tyto inovace je řada lyží Delight Black ozdobená kameny Swarowski®.


ŘADA LYŽÍ ELAN BLACK– nové modely nejvyšší řady

 Pro prémiovou kolekci lyží Black Edition vylepšil Elan tři ze svých nejoblíbenějších modelů karbonovou výztuží a luxusním designem „all black“. Kromě  známého modelu Amphibio 16 se vylepšení dočkaly i lyže Ripstick 96 a exkluzivně model Delight z dámského segmentu. Karbon se zde používá jak ve svrchní vrstvě, tak uvnitř lyže. Obalení dřevěného jádra karbonem se postará o extrémní torzní tuhost, aniž by se zvýšila hmotnost lyže. Karbon je součástí i svrchní vrstvy lyží. 70 let zkušeností s výrobou lyží je v konstrukci i vzhledu opravdu znát.

 

 Modely řady Black Edition spojují design s kvalitním zpracováním. Další informace naleznete v katalogu.

 

IBEX TACTIX – lyže slovinské armády přicházejí do sériové výroby

 Také u lyže Ibex Tactix ukazuje slovinský specialista na výrobu lyží smysl pro inovaci a preciznost při výrobě zásadních modelů. Poté, co veřejnost dostala při posledním ročníku veletrhu ISPO prvotní informace o prvních skládacích lyžích na světě, jsou lyže Ibex Tactix v sezóně 2018/19 připraveny již k sériové výrobě. Tactix je prvotřídní lyží pro dobrodruhy i skialpinisty, kteří profitují v různých situacích z malého rozměru skládacích lyží, ať už to je při lezení nebo slaňování. Samozřejmě jsou tyto lyže zajímavé i pro ty, kteří hledají lyže, které se velmi dobře trasportují, které se vejdou do každého kufru a na letišti se nemusí podávat jako nadměrná zavazadla. Lyže Tactix s kostrukcí Ibex se složí za méně než 20 vteřin z délky 163 na praktických 90 cm. Jedinečný sklapovací mechanismus si vysloužil mimo jiné cenu „Best of What’s New“ Award od magazínu Popular Science. Lyže se prodávají s vázáním G3 Ion 12 a stoupacími pásy. Celková hmotnost setu je 5,5 kg. Více informací najdete na: elanskis.com.

 

 

Ibex Tactix 84 s revolučním sklapovacím mechanismem a vázáním G3, zde ve verzi s karbonovou podložkou. Další informace najdete v katalogu.