SKICROSSOVÁ SEZÓNA ZAČALA PRO ELAN STUPNI VÍTĚZŮ

Společnost Elan podporuje také v sezóně 2021/22 skicrossové závody té nejvyšší úrovně. Dva z jejích závodníků začali sezónu Světového poháru umístěním na stupních vítězů, kdy první místo obsadil ruský skicrossař Sergej Ridzik a na druhém místě se na závodech v Secret Garden v Číně umístil Kanaďan Brady Leman.

Ve dvou závodech ve Francii jednou zvítězil a jednou bral druhé místo Terence Tchiknavorian, který v následujícím závodě ve švýcarském středisku Arosa obsadil znovu druhé místo. Na druhém místě se ve francouzském středisku Val Thorens umístila také Britany Phelan, která se do závodní dráhy vrací po vážném zranění. Medaili si z francouzských závodů odváží rovněž italský skicrossař Simone Deromedi.

Následující závody ve švýcarské Arose byly pro Elan historickou událostí, kdy poprvé obsadili všechny medailové pozice závodnící Elanu. David Mobaerg ze Švédska, Tchinknavorian z Francie a Jared Schmidt z Kanady. Pro Tchiknavoriana znamenají dosavadní tři umístění na stupních vítězů posun na průběžné první místo v celkovém pořadí Světového poháru.

Závody v Arose vyvrcholily týmovou smíšenou soutěží, které se zúčastnilo 16 párů závodníků. První místo získal tým Švédsko 1, jehož barvy reprezentuje na lyžích Elan David Mobaerg, vítěz závodů o den dříve. Elanový závodník skončil také na třetím místě, kde se umístil tým z Ruska, jež reprezentuje Sergej Ridzik.

Na lyžích Elan se bude v letošní sezóně pokoušet o závodní úspěchy více než 30 skicrossařů. Jedná se o jeden z nejpočetnějších týmu v historii. Vrcholem sezóny budou zcela jistě XXIV. zimní olympijské hry v Pekingu, které se budou konat v termínu 4.-20. února. A šance na medaile jsou velké. Držíme palce!

Zde najdete seznam nejúspěšnějších skicrossařů závodících na lyžích Elan:

Oddělení Elan Race se intenzivně zabývá všemi úrovněmi závodních kategorií a produktů s přihlédnutím na skvělou kvalitu a vysoké nároky. Produktový vývoj se nikdy nezastaví, proto závodní oddělení spolupracuje s oddělením výzkumu a vývoje, s trenéry, technickými odborníky, lyžařskými asociacemi a samozřejmě i závodníky, aby dosáhl u výrobků té nejlepší možné úrovně, konkurenceschopnosti a samozřejmě těch nejlepších závodních časů.

Jsme opravdu pyšní na to, že jsme jednou z nejvíce respektovaných skicrossových závodních značek.

Zde najdete přehled závodů ve skicrossu pro sezónu 2021/22.